Reference - Novus Origo | Fireshow & Lightshow & historický šerm

Přejít na obsah
Vybrané reference od klientů:


" Dovolte mi Vám touto cestou poděkovat za skvělou show, kterou jste si pro nás do Břeclavi připravili.
Za nás organizátory byla akce velkolepá a jsme s průběhem velmi spokojeni.
Velké díky patří, ale hlavně vám, jelikož jste dav dokázali parádně rozžhavit a rozpálit. Jste úžasní profesionálové a jde vidět, že vše děláte s láskou.
Moc moc děkuji, že jste tu s námi byli.
Níže posílám odkaz, kde najdete veškeré fotky z pekelného mejdanu a budu se těšit do budoucna zase opět na nějakou spolupráci.
Všechny zdraví Teta Edita a přeji Vám všem moc krásné vánoční svátky a pohodu v Novém roce 2023."
Edita Rišicová, vedoucí úseku turistické informační středisko, kultura a cestovní ruch Břeclav
" Začátkem února jsem měla možnost strávit den mezi členy spolku Novus Origo na zámku v Polné, kde jsem, schovaná za fotoaparátem, dokumentovala spolkem pořádanou Zimní bitvu a následný doprovodný program. Celé odpoledne jsem si moc užila, baví mě zaznamenávat momentky, příběhy v příbězích, jedinečnou atmosféru nevšedních okamžiků. A musím před členy Novus Origo smeknout! Jako člověk, kterého organizování společenských událostí živí, jsem totiž na celou akci koukala jinýma očima. „Komunikace s ostatními historickými skupinami, koordinace na místě, příprava občerstvení pro účastníky, adaptace příběhu, výběr hudby, choreografie…,“ můj mozek automaticky začal sepisovat body dlouhého seznamu úkolů, kterým museli organizátoři věnovat svůj čas. A o dalších hodinách věnovaných svým koníčkům svědčí jak skvostné kostýmy většiny účinkujících, tak ohnivá show Novus Origo. Tohle se prostě nedělá pro peníze, takové akce se musí dělat srdcem! A co, krom již zmíněného, stálo za povšimnutí? Že tahle parta má ve svých řadách hodně omladiny a své členy si vychovává od dětství, což je velmi sympatické. Že po celou dobu na bitevním poli „vládla dobrá nálada“ a bavili se všichni – návštěvníci v zimních bundách i rytíři v lesklé zbroji. A že mrazivému počasí navzdory odcházeli všichni domů spokojení. Nezbývá než Novus Origo poděkovat za pozvání a popřát, aby stejně pohodové a úspěšné byly i všechny jejich další akce!"
Magda Šotolová, fotografka

Marta Jandová k naší fire-show:
"Ta konečná pozice bylo absolutní vyvrcholení, orgasmus ohňovej."
 
" Skupina Novus Origo z Polné naplňuje své přízvisko  „Páni ohně a meče“ zcela dokonale. Už jsem viděl hodně ohňových vystoupení, nikdy však nedosahovalo takové kvality jako právě u „Novusáků“. Královské město Jemnice vždy sázelo na kvalitu, a proto jsme skupinu z Polné oslovili ohledně pořádání Jemnické bitvy. Po osmi ročnících jsme si naprosto jisti, že jsme vybrali ty správné.
 
Co však na Novus Origo nejvíc obdivuji, je to, že své umění nedělají pro peníze, ale dělají ho srdcem.
Zkrátka a dobře, Jemnice ráda spolupracuje s Pány ohně a meče a těší se na další společnou budoucnost."
Ing. Petr Novotný, bývalý místostarosta města Jemnice
" Nadační fond pro  hiporehabilitaci ve spolupráci s Psychiatrickou nemocnicí Havlíčkův  Brod již po mnoho let pořádá tradičně poslední středu v měsíci srpnu  veřejnou benefici. Společenství ohně Novus Origo z  Polné je po mnoho let tradičním účastníkem této oblíbené akce a spolupráce s  jeho členy je naprosto vynikající. Na benefici se podílí nejen se svým  strhujícím ohnňovým vystoupením, ale také poskytují možnost pro dětské  návštěvníky v originálních soutěžích - konkrétně v akrobacii se šátky. Je prima  sledovat, jak zkušenější a starší členové společenství vychovávají své mladinké  nástupce a jak se v průběhu let tito mladí "ohňoví" lidé stávají plnohodnotnou  součástí skupiny "Novus Origo".
Děkujeme!!!"
MUDr. Andrea Mašková, Psychiatrická nemocnice Havlíčkův  Brod
" Společenstvo meče a ohně Novus Origo už několikrát podpořilo charitativní organizaci DEBRA ČR, která pomáhá lidem se závažnou nemocí motýlích křídel. Ve třech po sobě následujících letech uspořádali krásnou akci s názvem Roštejnský hodokvas, jejíž výtěžek věnovali na podporu pacientů s tímto nevyléčitelným onemocněním. Tyto prostředky, které se v součtu vyšplhaly přes 100.000 Kč, přispěly vždy k realizaci ozdravného pobytu pro nemocné a jejich rodiny. Jeden z těchto pobytů dokonce členové Novus Origo osobně navštívili a předvedli dětem pravé středověké klání, děti si mohly prohlédnout dobové oblečení i zbraně a proměnit se na chvíli v malé rytíře a princezny - bojovnice.  Pro všechny to byl nádherný zážitek! 
Za veškerou podporu skupině Novus Origo ze srdce děkujeme a přejeme mnoho štěstí a úspěchů v jejich další činnosti!"
Vaše DEBRA ČR, z.ú., Anita Gaillyová
" ...již opakovaně jsme pro hotel Studánka oslovili skupinu Novus Origo, se žádostí o zajištění večerního vystoupení. Po každém představení hodnotíme kvalitu, nasazení, inovaci a způsob provedení i s ohledem na hodnocení od našich hotelových hostů.
Musím znovu konstatovat, že opět skupina příjemně překvapila a zaujala svou kvalitní, kreativní prezentací. Rádi spolupracujeme s ověřeným partnerem, který nabízí kvalitu za rozumnou cenu. Určitě budeme hledat další možnou spolupráci a můžeme všem ostatním tuto skupinu jenom vřele doporučit!"
Luboš Kalous, Hotel STUDÁNKA****
" Vystoupení skupiny Novus Origo se stalo tradičním programem Muzejních nocí na Hrádku v Kutné Hoře.
Návštěvníci z řad kutnohorských obyvatel se vždy již těší na šermířské vystoupení i ohňovou show. Program si užívají dospělí i děti. Pro ty je nezapomenutelným zážitkem například možnost potěžkat velký obouruční meč. Nově příchozí návštěvníci nebo zahraniční turisté jsou z programu nadšení a popularita této akce dlouhodobě stoupá. Děkujeme za dlouhodobou spolupráci a těšíme se opět na další Muzejní noci v Kutné Hoře."
Edita Dvorská, České muzeum stříbra, Kutná Hora
Mapa míst kde jsme vystupovali:
      

Od roku 2015 je výtěžek z Roštejnského hodokvasu věnován organizaci Debra ČR, která pomáhá lidem s nemocí "motýlích křídel". Za 5 let této spolupráce se organizaci předalo 185.000Kč.     

      

Několikrát jsme naším vystoupením doplnili akce pořádané nadačním fondem Krtek.


PODPOŘILI JSME
Vše co děláme neslouží jen pro pobavení diváků. Některé naše akce a vystoupení podpořili několik organizací.
      

V roce 2013 se Roštejnský hodokvas konal s cílem pomoci dětem v Dětském centru Jihlava. Darovali jsme 17.000 Kč.


PODPORUJÍ NÁS
Certifikáty

 
KONTAKTUJTE NÁS
+420 776 804 138
bagy.m@novusorigo.cz
SLEDUJTE NÁS
TOPlist
© 2023 Novus Origo
Návrat na obsah